04-8677899
location, location, map, marker, pin
רח' החלוץ 18, חיפה
רפואה משלימה חיפה
phone4, phone, contact, telephone, support, call
search2, search, magnifier, lookup, find
צרו איתי קשר: 04-8677899
האירידיואולוגיה צמחה בהונגריה לפני כמאה שנה. ילד בשם פיזלי מצא בגינת ביתו ינשוף עם כנף שבורה. הילד שהחל לטפל מיד בינשוף, הבחין כבר ביום הראשון לפציעה שבאחת מעיניו של העוף הדורס יש נקודה שחורה שאין מקבילה לה בעין השנייה. להפתעתו, כשהחלים הינשוף, נעלמה הנקודה. הילד גדל והפך לרופא, ובעת התמחותו בבית החולים חקר ומצא שיש תואם בין מחלות מסוימות לבין איברי הגוף, והם משתקפים בעין כנקודות בצבעים מסוימים, כאזורים מעורפלים. כאשר מתרחש אירוע בעייתי באיבר מסוים, הוא מוקרן לגלגל העין באמצעות מערכת העצבים.

לקראת שנות החמישים של המאה ה-20 מיפו את אזורי העין, ואף חילקו את בני האדם לטיפוסים ולתת-טיפוסים: "הטיפוס הלימפתי" הוא בעל עיניים כחולות הסובל בדרך כלל מחולשה של מערכת הלימפה, מבעיות שקדים, אף אוזן וגרון, מבעיות נשימה, מעור יבש ומאגזמות; "הטיפוס ההומטוגני", בעל העיניים החומות שסובל מרמה נמוכה של כדוריות דם לבנות, סובל מחוסר המוגלובין, ונוטה לאנמיה, למחלות דם, ולספיגה עצמית גבוה של רעלים; האחרון הוא "הטיפוס הבילארי" - עיניו חומות במרכזן וכחולות מסביב האישון - שסובל מחולשה במערכת העיכול, בלבלב, בכיס המרה ובכבד, ונוטה לעצירויות, לגזים ולמחלות מעיים. לכל טיפוס יש תת-טיפוסים.

את הפרטים שמגלים מידע מדויק על העין אפשר לראות רק בעזרת מכשיר הגדלה. יש אירידיאולוגים שמביטים בעין מבעד לזכוכית מגדלת. ד"ר פאר מעדיף להביט בה דרך מכשיר אופטי, ואחר כך מצלם אותה במצלמה מיוחדת. המטופל עונה על שאלון מפורט בענייני תזונה, מנהגים, מחושים ותרופות, אחר כך מצולמות שתי העיניים וכעבור שבוע הוא בא לשיחה ולטיפול.

ד"ר פאר מסוגל לראות את מצב האיברים הפנימיים, ולאתר חולשות עתידיות עוד לפני שמופיעים הסימנים הקליניים. הוא מגלה תחלואים שהרופאים הקונוונציונלים לא רואים, ובכך הוא משמש רופא מונע. לדבריו, לכל אחד יש איברים חלשים גנטית, והשאלה לגביהם אינה אם יחלו אלא מתי. זאת הסיבה שחלק ממטופליו אינם חולים בהגדרה, אלא באים בגלל תחושה שמשהו בגוף אינו פועל כראוי. לדבריו, מחלה אינה פורצת בבת אחת, אלא בתהליך, וייתכן שעדיין אין סימנים קליניים, אבל התחושה כבר קיימת.

 ד"ר פאר מטפל בעזרת הומיאופתיה, שינוי תזונה וצמחי מרפא, ועובד בשיתוף עם רופאים קונוונציונלים המפנים אליו חולים רבים. הוא גם מטפל בילדים "ספוגי אנטיביוטיקה" ומאבחן בעיות בלב, במפרקים, בבלוטת התריס ובלימפה אי-ספיגת ויטמינים וסידן בגוף, בעיות השמנה, הפרעות הורמונליות, בעיות עיכול, בעיות עור והפרעות בכבד.הוא מאמין כי רוב המחלות נוצרות עקב ספיגת רעלים, שעשויה לנבוע מתפקוד בעייתי של איבר בגוף הלוקה בתת-פעילות או בפעילות-יתר עקב נתונים גנטיים או מעומס על מערכת העצבים, שנובע מלחצים בעבודה, בבית וכיוצא באלה.

על הקיר בקליניקה שלו תלויה תפילת הרופא של הרמב"ם, שאותה אומר ד"ר פאר בכל בוקר לפני תחילת העבודה, ולידה תלויים מגוון של תצלומי עיניים צבעוניות בגדלים שונים.

אירידיאולוגיה - איבחון דרך אירוס העין